Kilka słów na początek

 

Urodziłem się w Kielcach, tu też chodziłem do szkoły podstawowej nr 12, a potem nr 9. Naukę kontynuowałem w ,,Żeromie"- I LO im Stefana Żeromskiego. Dzięki sukcesom w Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej dostałem się na Uniwersytet Warszawski, gdzie załączałem studiować Europeistykę. W czasie rozpoczynania studiów zostałem współautorem książki ,,Moja szkoła w Edukacji Europejskiej”, która została nagrodzona pierwszą nagrodą na targach ,,Edukacja XXI” w kategorii edukacja europejska.

 

Podczas studiów szukałem różnych inspiracji m.in. w Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana i Fundacji ,,Partners” Polska.  Na drugim roku studiów z pomocą wielu znajomych założyliśmy stowarzyszenie ,,Societas Matura- Społeczeństwa Dojrzałe". Wraz z jego powstaniem zaczęła się przygoda z programem ,,Młodzież”, a potem ,,Młodzież w Działaniu”. Uczestniczyłem w szkoleniach z pracy z młodzieżą, pisania projektów, treningu, rozpoczęliśmy realizować własne projekty. Na trzecim roku wyjechałem na trzytygodniową praktykę w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 

W 2008 zrealizowałem kolejne wielkie marzenie- wyjazd na stypendium LLP Erasmus do Pragi. Drugi semestr czwartego roku spędziłem w Duńskiej Szkole Ludowej w Hadsten. Następny rok przyniósł jeszcze ciekawsze wyjazdy. Dzięki wizycie studyjnej w USA i Kanadzie uczyłem się pracować z młodymi liderami. Grant z Komisji Europejskiej (,,Młodzież w Działaniu”) pozwolił na pracę jako Wolontariusz Europejski. 9 miesięcy spędzone w Boliwii, poświęcone na pracę z ludźmi w różnym wieku- prowadzenie zajęć w więzieniu i na uniwersytecie było niezwykłym doświadczeniem. Wszystkie te doświadczenia utwierdzały mnie w przekonaniu, że chcę pracować z ludźmi. Interesują mnie sprawy związane z rozwojem społeczeństwa obywatelskiego i aktywnością społeczną.

 

Po projekcie w Boliwii wróciłem do Kielc. W 2010 roku powierzono mi funkcję prezesa Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, a w 2011 członka zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. W 2014 zostałem także członkiem zarządu, a zaraz potem dyrektorem Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Przez te lata działałem także jako koordynator Krajowej Grupy Roboczej ds. dialogu usystematyzowanego UE z młodzieżą oraz Europejskim Komitecie Sterującym ten proces. Dzięki wiedzy i doświadczeniu regularnie prowadzę szkolenia oraz konsultacje w kraju i za granicą.

 

 

 

 

Zadzwoń

T: 0048 665 08 30 79
 

  • Facebook App Icon
  • LinkedIn App Icon
  • Twitter Social Icon

Odwiedź mnie 

© 2014 by Michal Braun. Created with Wix.com
 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now